ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 16:01

Rusya insansız hava saldırı aracı üretecek

Rusya insansız hava saldırı aracı üretecek


Rusya önümüzdeki dönem insansız hava saldırı aracı üreteceğini açıkladı. Rus savaş uçağı üretim firması Sukhoi şirketi, projenin gerçekleştirilmesi için kısa bir süre içinde çalışmalarına başlayacak.

Basına açıklama yapan Rusya Birleşik Uçak Şirketi Başkanı Mihail Pogosyan, Sukhoi firmasının ürettiği son model avcı uçaklarının yanı sıra, stratejik bir alan olan insansız saldırı hava aracı üretimine de odaklanacağını açıkladı.
Keşif ve saldırı amaçlı olmak üzere iki farklı türde insansız hava aracı üretileceğini ifade eden Pogosyan, somut hazırlıklara başladıkları bilgisini verdi.

Diğer yandan, Rusya Birleşik Uçak Şirketi’nin özelleştirilmesi ile ilgili olarak da açıklama yapan Pogosyan, “Özelleştirmenin etkili olabilmesi için, öncelikle şirketin üretim hacminin genişletilmesi ve sermayesinin artırılması gerekiyor. Özelleştirme ile ilgili süreç konusunda son kararı hükümet verecek.” şeklinde konuştu.
2006 yılında Rusya Başkanının talimatıyla kurulan Rusya Birleşik Uçak Şirketi, Sukhoi ve İrkut gibi bir çok stratejik askeri üretim şirketini tek bir çatı altında toplamıştı. Sukhoi, sivil amaçlı uçak üretimi de gerçekleştiriyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER