ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 13:37

Rusya: Gereken önlemler alınacak

Rusya: Gereken önlemler alınacak

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna ve AB arasında imzalanan ortaklık anlaşmasına ilişkin olarak Rus ekonomisini korumak için her türlü önlemi alacaklarının altını çizdi.


Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna'nın Avrupa Birliği (AB) ile Ortaklık Anlaşması imzalamasına ilişkin, "Rusya, ekonomisini korumak için gereken önlemeleri alacaktır" dedi. Rus İtar-Tass haber ajansına konuşan Peskov, "İmzalanan anlaşmanın negatif yansımaları görülmeye başlandığında, Rusya, ekonomisini korumak için gereken önlemleri alacaktır" ifadelerini kullandı.

O noktaya gelirse...

Peskov, Rusya'nın tedbir alma aşamasına gelmesi için öncelikle imzalanan anlaşmanın uygulanmaya başlanması gerektiğini ifade etti. Peskov, olayları o noktaya geldiğinde gerekli tüm önlemlerin alınacağını kaydetti.

AB, yeni Komisyon Başkanı'nın kim olacağı yönündeki tartışmaların damga vurduğu iki günlük zirvenin son gününde, Rusya'nın etki alanında tutmak istediği eski Sovyet Bloku ülkelerinden Ukrayna, Gürcistan ve Moldova ile üyeliğe doğru ilk adım olarak görülen Ortaklık Anlaşması imzaladı.

Ortaklık Anlaşması, ekonomik boyutunun yanı sıra siyasi alanda da AB ile yakınlaşma sağlıyor. Bu yakınlaşmanın sağlanabilmesi için bu belgeye imza atan ülkelerin geniş yelpazeye yayılan reformlar gerçekleştirmesi gerekiyor.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER