ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:26

Rusya Adalet Bakanı Konovalyov'dan halka veryansın

Rusya Adalet Bakanı Konovalyovdan halka veryansın


Rusya Adalet Bakanı Aleksandr Konovalyov, çağdaş Rus toplumun yasalara saygı duymadığını, ahlaki ve manevi değerlerini ise giderek kaybedildiği söyledi.

Parlamentonun alt kanadı Duma’ya misafir edilen bir grup öğretmen ve öğrenciye konuşan Konovalyov, Kurtarıcı İsa Kilisesi’nde şov yapan Pussy Riot punk müzik grubunun eylemini hatırlatarak ülkede manevi değerlerin azaldığını söyledi.

Konovalyov, “Bu kızlar kilisede eylem yaparken o sırada Rusya’nın başka bir bölgesinde küçük bir kızın kaçırılması olayını kimse duymadı.” dedi. Bakan, 3 yaşındaki kızın annesi ve üvey babası tarafından dövülerek öldürüldüğünün ortaya çıktığını hatırlattı.

Toplum olarak manevi değerlere saygısız davranıldığına işaret eden Rus Bakan, “Toplumumuzda kilisede oynamak, asker anıtı ateşlerinde kebap pişirmek, toplu taşıtlarda kadın ve bebeklerin yanında küfürlü konuşmak ve vicdanımızdan utanmayarak yolun kenarına küçük tuvalet ihtiyacımızı gidermek kabul görüyor.” diyerek sert eleştiride bulundu.

Rus toplumunun kriz durumunda olduğunu tekrarlayan Konovalyov, cezaevlerindeki durumu eleştirdi. Bakan, “Her iki tutukludan birinin cep telefonu var ve anında iletişim kurabiliyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER