ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:44

Rumlar Troyka'yla anlaştıklarını sandı


Rum Yönetimi, Troyka heyeti ile uzun süren müzakerelerin ardından, ortak noktada uzlaşıldığını belirtmesine rağmen, Troyka heyetinden farklı bir açıklama geldi. Avrupa Birliği (AB) Destek Mekanizması'na bağlı olan heyet, Rum Yönetimi ile kesin bir anlaşma olmadığını ancak Rumların bazı konularda ilerleme kaydettiğini açıkladı.

Rum Fileleftheros gazetesine demeç veren AB’nin mali konularından sorumlu komiseri Olli Rehn’in Sözcüsü Simon O’Connor, Troyka ile Rum makamlarının görüş birliklerine ve etkin ilerlemeye ulaştıklarını, ancak henüz nihai anlaşmaya varmadıklarını söyledi.

O’Connor anlaşmanın tamamlanmasının, Rum bankalarının sermayelerinin yeninden yapılandırılması için ihtiyaç duyulan meblağı araştırmakta olan Pimco isimli kuruluş tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına bağlı olacağını kaydetti. AB yetkilisi, Troyka ile varılan ilke anlaşmasının yolun sonu olmadığı, daha Eurogroup aşaması ve diğer prosedürler bulunduğu uyarısında bulundu.

Rum bankalarının sermayelerinin yeniden yapılandırılması için gereken meblağla ilgili veriler teyit edilene kadar, bu meselenin açık kalacağına işaret eden gazete, gelişmelerin; Rum yönetiminin ilke anlaşmasıyla ilgili endişe taşımaya başladığını aktardı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER