ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 15:06

Rum Başpiskopos: "AB'nin alternatifi var"


Rum Başpiskoposu II. Hrisostomos, kredi konusunda AB'nin alternatifi olduğuna belirterek, "Kremlin'le ilişkimiz mükemmel. Gerekirse Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bu konuyu görüşürüm." dedi.

Rum Başpiskopos, Avrupalıların kendilerini aziz görmemeleri gerektiğini kaydetti. Rum ekonomisinin Yunan ekonomisi gibi olmadığını ifade eden II. Hrisostomos; Rusların, Çinlilerin ve Hintlilerin Güney’e yatırım yaptıklarını, devlete gelir sağlayan off-shore şirketler bulunduğunu söyledi. II. Hrisostomos Rusların Güney Kıbrıs'a paraları yasal yoldan getirdiklerini savundu.

İngiltere’de, Fransa’da ve Almanya’da kara para aklandığını iddia eden Rum Başpiskopos, "Burada kara para nasıl bulunur bilmiyorum ama o ülkedeki yetkililere sorun, onlar iyi bilir." dedi.

“GEREKİRSE MOSKOVA’YA GİDİP PUTİN’LE GÖRÜŞECEĞİM"

Kredi için AB'nin alternatifi olduğunu aktaran II. Hrisostomos, “Kremlin yanımızda. Kilisemiz buna müsaade etmeyecek. AB sırtını dönerse Kremlin’in bize yardım edeceğine inanıyorum. Gerekmesi halinde Moskova’ya gidip Putin’le görüşeceğim. Kremlin’le ilişkilerimiz mükemmeldir.” ifadesini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER