ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2014 Salı 10:06

Ruhani: Dünyanın kapılarını kapatamayız

Ruhani: Dünyanın kapılarını kapatamayız

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, internet ve yeni teknolojiler konusunda hoşgörülü olunması gerektiğini belirterek, teknolojinin öğrenciler için önemli olduğunu vurguladı.


İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İranlı bazı dini liderlerden internet ve yeni teknolojiler konusunda daha hoşgörülü olmalarını istedi.

İran resmi ajansı IRNA’da yer alan habere göre, başkent Tahran’da düzenlenen “Dünya Cami Günü” konferansında konuşan Ruhani, internetin yeni bilgilere ve teknolojilere ulaşmak isteyen öğrenciler ve uzmanlar için önemli olduğunu söyledi.

Ruhani, İranlı din adamlarından internet konusunda hoşgörülü olmalarını talep etti. Ruhani, devlet televizyonundan yayınlanan konuşmasında, “Günümüz dünyasında internet gözardı edilemez, interneti bilmeyen biri uzman, hatta öğrenci sayılmaz. Biz genç nesillere dünyanın kapılarını kapatamayız” ifadesini kullandı. İranlı bazı din adamları, 3G servislerinin ve hızlı internetin yaygınlaşmasını “ahlaksız içeriklere erişimi kolaylaştırdığı” gerekçesiyle eleştirmişti. Ruhani hükümeti, 3G servis hizmetleri iznini genişletmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER