ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 11:51

Ren nehrine düşen Can'dan haber yok

Ren nehrine düşen Candan haber yok


Almanya'nın Duisburg şehrinde Salı günü arkadaşlarıyla Ren nehri kenarına giden Can Dip (13), nehre düştü. Dört gündür oğullarından haber bekleyen Ali ve Karin Dip çifti, dalgıçları devreye sokmayan yetkililerden şikayetçi.

Olayın ardından polisin kendilerine kötü muamelede bulunduğunu öne süren Ali Dip, gemi ve helikopterlerle bir saat boyunca arama yapıldığını fakat tehlikeli olduğu gerekçesiyle dalgıçların suya sokulmadığını söyledi.

Ali Dip'in eniştesi Ferhan İlter ise Can Dip'in nehre düşmediğini fakat başka bir çocuk tarafından itildiğini iddia etti. İlter, "Bir köpek nehre düşse gelip ararlar. Biz yabancıyız diye mi arama yapmıyorlar? Sesmizi duyurmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

"ALMAN DEVLETİNE GÜVENLİMİ KAYBETTİM"

Anne Karin Dip de "Bir Alma çocuğun başına gelseydi onu bulmak için her şeyi denerlerdi. Biz sürekli bekliyoruz ama hiçbir şey olmuyor ve suçluları koruyorlar. Burada 4 polisin kocama saldırmasını hiç doğru bulmuyorum. Artık Alman kanun devleti yok, onu güvenimi kaybettim." ifadelerini kullandı.

Günlerdir olay yerinde bekleyen acılı aile, Cumartesi günü bir protesto gösterisi düzenleyeceklerini ifade etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER