ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 23:47

Rehin alınan çocuk daha kurtarılamadı


ABD'nin Alabama eyaletindeki Midland City kasabasında, eski kamyon şoförünün 5 yaşındaki bir erkek çocuğunu rehin alma eylemi 4. gününe girdi.

Amerikalı yetkililerin, çocuğu özel mülkiyetindeki sığınakta rehin tutan Jimmy Lee Dykes ile bir boru aracılığıyla hassasiyetle konuşmayı sürdürdüğü ve eyleme güvenli biçimde son vermeye çalıştıkları belirtildi.

FBI'ın eski rehine müzakerecisi Clint Van Zandt, olay yerindeki ekiplerin, sorunu çözüme kavuşturmak için acele etmemeleri, evin elektriğini kesmek ve içeriye uyku veren gaz sızdırmak gibi Dykes'ı kışkırtacak sert önlemlerden kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Pinckard Emniyet Müdürü James Arrington da müzakerecilerin, yeraltındaki sığınakla PVC borusunu kullanarak iletişime geçtiklerini belirterek, Dykes'ın eninde sonunda pes etmek zorunda olduğunu kaydetti.

Cumhuriyetçilerin Midland City bölgesi temsilci Steve Clouse ise dün ziyaret ettiği çocuğun annesinin, oğlunun Asperger sendromu ve hiperaktivite hastası olduğunu söylediğini, polisin çocuğun ilaçlarını borudan sığınağa gönderdiğini bildirdi.

Midland City kasabasında, komşularının ''deli'' diye nitelediği 65 yaşındaki Dykes, salı günü bir okul servis aracını durdurarak şoförü öldürmüş ve çocuklardan birini kaçırmıştı.

Komşusuyla daha önce ettiği bir kavgayla bağlantılı olarak çarşamba günü mahkemeye çıkması gereken Dykes'ın, aralık ayında tartıştığı komşularına ateş etmekle suçlandığı, ayrıca hükümet karşıtı görüşlere sahip olduğu belirtiliyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER