ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 15:22

Recep Altepe, Eroğlu'nu ziyaret etti

Recep Altepe, Eroğlunu ziyaret etti


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altape, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret etti.

Altape Eroğlu'nu ziyaretinde yaptığı açıklamada, hedeflerinin KKTC ile Türkiye ilişkilerin gelişmesi için yerel yönetimler olarak üzerlerine düşeni yapmak olduğunu ifade etti. Altepe, “Şu anda Türkiye'de güzel bir konjonktür var. Hızlı bir gelişme var. Türkiye’nin yıldızı dünyada parlıyor. Kuzey Kıbrıs da bunun bir parçası.” dedi.

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da Türkiye’nin ekonomik alanda büyüyen bir ülke olduğunu ve KKTC’nin böyle bir anavatanı olmasından gurur duyduğunu dile getirdi. Eroğlu, “Temennimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin, ekonomisinin istenilen seviyeye çıkartılması, zaten sıcak olan Türkiye ile ilişkilerin artırılması ve görüşmeler devam ederken Türkiye’nin bu etkinliğinden, güçlü bir devlet oluşundan müzakere masasında da güç almasıdır, ki bu gücü bu güne kadar Anavatan Türkiye vermiştir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ekonomik alanda fevkalade bir gelişim içinde olan Bursa’nın Belediye Başkanını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bursa’da muazzam gelişmeler gözlemlediğini kaydeden Eroğlu, bu gelişmelerin Belediye Başkanının çalışmaları ile mümkün olduğunun, özellikle son yıllardaki gelişmelerde Altepe’nin imzası bulunduğunun altını çizidi.

Bursa’ya gerçekleştirdiği ziyaretinde valinin misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Eroğlu, gençlik yıllarında da Bursa’ya ziyaretler yaptığını, sevgi saygının hiç yitirilmediğini dolayısı ile Bursa’nın üzerinde büyük etkisi olduğunu kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER