ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 15:00

Putin'den Hillary Clinton'a gönderme

Putinden Hillary Clintona gönderme

Fransa ziyareti öncesi Fransız televizyon kanalı TF1’e konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, kadınlarla ilgili ifadeleri tepki çekti.


Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın, Rusya’nın Kırım’ı ilhakını 1930’ların Nazi Almanyası’na benzetmesiyle ilgili sözlerini değerlendiren Putin, "Kadınlarla tartışmaya girmemek daha tercih edilebilir." dedi. Putin sözlerine, "Hillary Clinton, açıklamalarında nazik davranmamıştır. İnsanlar hadlerini güçlü oldukları için değil, zayıflıktan aşarlar. Belki de bir kadın için acziyet onun en kötü özelliği olmayabilir." diye devam etti.

PUTİN İLE EL SIKIŞMAYACAĞIM İÇİN MUTLUYUM

Fransız haber ajansı AFP’nin geçtiği haberde Putin’in sözleri "Kadınlarla münakaşaya girmemek gerekir." şeklinde çevrildi.

Putin’in ifadeleri, sosyal medya üzerinden yoğun eleştiri alırken, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın eski hayat arkadaşı Valerie Trierweiler de tepki gösterenler arasındaydı. Trierweiler, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Putin’le el sıkışmak zorunda olmadığım için mutluyum." ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, İkinci Dünya Savaşı'nın sonunu getiren Normandiya çıkarmasının 70. yıl dönümü törenlerine katılmak üzere Fransa’ya gelmesi bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER