ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:49

Putin: "Berezosvki’den iki mektup aldım"

Putin: "Berezosvkiden iki mektup aldım"


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere’den 23 Mart’ta atkı ile boğularak öldüğü tespit edilen oligark Boris Berezovski’den iki mektup aldığını, ancak bunları cevapsız bıraktığını söyledi.

Konu ile ilgili konuşmak istemediğini ifade eden Putin, “Ancak bundan kaçınmak mümkün olmadı. İlk mektubu Şubat ayı gibi aldım. İkinci mektup ise ölümünden sonra geldi. Birinci mektup tamamı ile elle yazılmıştı. İkinci mektup elle ve daktilo yazılı idi. Sonra elle yazılı olan kısmı vardı.” bilgisini verdi.

Putin ilk mektubu Berozovski’nin eski iş ortaklarından Rusya vatandaşı bir kişinin verdiğini, ikinci mektubu ise yine ortağı yabancı bir vatandaşın verdiğini söyledi.

Mektupların içeriği ile ilgili konuşan Putin, “Her şey basında var. O mektubunda çok hata yaptığını, zarar verdiğini, affedilmesi gerektiğini ve vatana dönüşü için izin verilmesini istiyor. Benim onlarla yakın ilişkim yoktu. Biz tanışıyorduk… Mektubun içeriğinin hemen yayınlanmasını isteyen meslektaşlarım da vardı. Ben Allah’a şükrediyorum ki, Allah beni bundan korudu.” değerlendirmesinde bulundu.

“Berezovski’nin yabancı istihbarat güçleri mi ortadan kaldırdı?” sorusuna yanıt veren Putin, “Onlardan beklenir. Her şey olabilir. Ancak bizde bu yönde bilgi yok.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER