ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 14:45

Putin: Batı Ukrayna konusunda sınırı aştı

Putin: Batı Ukrayna konusunda sınırı aştı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin’de yaptığı konuşmada Batılı ülkelerin Ukrayna konusunda sınır aştığını söyledi.

Her şeyin bir sınırı olduğunu, Batılı ortakların ise bu sınırı aştığını kaydeden Putin, “Onlar kaba, sorumsuz ve profesyonel olmayan şekilde davrandı. Batılı ortaklarımız Ukrayna ve Kırım’da milyonlarca Rus etnik halkının yaşadığını biliyor.” eleştirisi getirdi.

Batılı ülkelerin siyasi öngörü, ölçme duyusunu kaybettiğini ifade eden Rus lider, “Onlar hareketlerinin sonuçlarını tahmin edemediler. Bu durumda Rusya’nın geri adım atması mümkün değil." dedi.
Putin, Kırım’ın stratejik bir toprak olduğunu ve Rusya’nın egemenliği altında kalacağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanına göre, Ukrayna’nın parçalanmasından Kiev’de yönetime gelenler sorumlu. Ukrayna halkına seslenen Putin, hiçbir zaman onlara zarar vermek istemediklerini, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne her zaman saygılı olduklarını, Kiev’de iktidara gelenlerin bunu yıktığını belirtti.

Batıda ve Doğu’da ortakları ile hiçbir zaman karşı karşıya gelmeyi de planlamadıklarını ifade eden Putin, “Biz her şeye rağmen modern dünyanın kabul ettiği ölçüler içinde medeni bir komşuluk ilişkisini kurmak için her şeyi yapmaya çalışacağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER