SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 13:42

Putin, Batı imparatorluğuna karşı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/putin-1489933-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/putin-1489933-622x360.jpg
Putin, Batı imparatorluğuna karşı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, krizden çıkış yaklaşık iki yıl alabilir diye konuştu.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: "Dünya ekonomisindeki artış korunacak ancak yükseliş temposu düşücek. Bizim ekonomimiz de bugünkü durumdan çıkacak. Bu yaklaşık iki yıl alabilir" 

"Batı öyle sanıyor ki kendileri imparatorluk diğerleri de kendilerinin tebaası. Ekonomimizde yaşananlar Kırım'ın bedeli değil, devlet olarak yükselmemizin bedeli"    "Türk ekonomisi büyüyor. Enerji ihtiyacı buna bağlı olarak artıyor. Türk ortaklarımız Mavi Akım'dan gaz akışının artırılmasını talep etti. Biz onları reddedemezdik."   "Türkiye'nin Yunanistan sınırında gaz dağıtım tesisinin kurulması bize değil Avrupa Birliğine bağlı. Eğer Avrupa güvenli, stabil bir gaz akışı istiyorsa oradan alabilir. Şunun bilinmesini isterim, Rusya'dan daha ucuz ve güvenli gaz tedarikçisi yok."   Erdoğan Putin görüşmesi   Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AB'nin Rusya'ya yönelik yaptırımlara Türkiye'nin de katılmasını istemesi konusunda, "Türkiye ile bölgesel konularda çok sayıda ortak çıkarımız var. Bu nedenle Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmekte kararlıyız ve geliştireceğiz. Türkiye'de bulunulduğum zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bazı konuları basın önünde konuşmayalım yarın AB'den buraya gelirler, dedim. Erdoğan bana hiçbir çekincelerinin olmadığını söyledi. Erdoğan çok sağlam bir adam. Bizim bir şey saklamaya niyetimiz yok" dedi.
KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Peşmerge Musul'da ilerliyor

SONRAKİ HABER

ABD'li firmaya rüşvet cezası

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - türkiyem:18 Aralık 2014, Perşembe 14:21

    sayin cumhurbaskanim ve sayin basbakanim gelin bu aurupayi birakin bunlar bizimle dalga geciyorlar türkiye rusya iran bir olun duyaya meydan okursunuz yeter aurupaya 50 sene oldu bizimle oynamaya

  • - OZAN ŞAHİN - NET:18 Aralık 2014, Perşembe 13:53

    KENDİ HANEDAMIZI TEKRAR AYAĞA KALDIRMADIKÇA , KENDİ KAYNAKLARIMIZI TAM VE SAĞLIKLI YÖNLENDİRİP KORUYAMAYIZ.

  • - mavi akım:18 Aralık 2014, Perşembe 12:29

    Putinle ittifak yapıp Şu dünyayı sömüren avrupayı yerle bir etmek lazım..