ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 00:43

Protesto için yine Vatikan'ın kubbesine çıktı


Protesto eylemleri için Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus Bazilikası'nın kubbesini tercih eden Triesteli işadamı Marcello Di Finzio, Avrupa düzenlemelerine karşıt eylem için bugün 3. kez aynı adrese gitti.

Trieste'de sahip olduğu sahildeki işletmesinin kapatılma riskiyle karşı karşıya olması sebebiyle Di Finzio, kendisine ve İtalyan sahil işletmeciliğine zarar verdiğini düşündüğü Avrupa politikalarını protesto için kubbeye çıktı.

Di Finzio kubbede, üzerinde İtalyanca ve İngilizce "Kıyımı durdurun! Avroya hayır. Papa Franciscus, bizi avrodan çıkart" yazan bir pankart da açtı.

Deli değil her şeyin kaybetmiş biri olduğunu kaydeden Marcello Di Finzio'nun hedefinde, İtalya'da sahil işletmeciliğini vurduğunu savunduğu Avrupa Birliği'nin (AB) 2006 yılında çıkardığı ve iç pazarda bürokrasinin etkisini azaltarak, rekabeti serbestleştiren Bolkenstein düzenlemesinin olduğu bildirildi. Triesteli işadamının, hükümetin duruma el koyana kadar kubbeden inmeyeceğini de söylediği öğrenildi.

47 yaşındaki işadamı, biri 30 Temmuz 2012, diğeri de 2 Ekim 2012'de olmak üzere iki kere daha bazilikanın kubbesine çıkarak, burada dönemin Mario Monti hükümetini ve Avrupa Birliği'nden İtalya'ya gelen önerileri protesto etmişti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER