SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Kasım 2014 Pazar 12:28

Cumhurbaşkanı adayı Ponta, oyunu kullandı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/cumhurbaskani-adayi-ponta-oyunu-kullandi-1486554-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/cumhurbaskani-adayi-ponta-oyunu-kullandi-1486554-622x360.jpg
Ponta oyunu kullandı

Romanya’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turundaki iki adaydan biri Başbakan Victor Ponta oyunu kullandı. Oy kullanmaya eşi ve çocukları ile gelen Cumhurbaşkanı adayının mutluluğu gözlerden kaçmadı.


Romanya’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turundaki iki adaydan biri Başbakan Victor Ponta oyunu kullandı. Oy kullanmaya eşi ve çocukları ile gelen Cumhurbaşkanı adayının mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Romanya’da halk 6. Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimleri için bugün erken saatlerde sandık başına gitti. İki seçim kazanarak son 10 yıldır cumhurbaşkanlığı makamında oturan Traian Basescu'nun yerine geçecek Cumhurbaşkanı bugün belli olacak.

Hala görevinin başında olan Başbakan Victor Ponta, oyunu kullanacağı okula eşi, çocukları ve Bükreş büyük şehir belediyesi başkanı Sorin Oprescu ile erken saatte geldi.

Oy kullandıktan sonra yaptığı açılamada Ponta, "Ülkedeki tüm anneler, nineler, dedeler daha iyi şartlarda yaşayabilsin diye oy verdim. Çocuklarımız iyi eğitim alsın, Romanya'da gelecekleri olsun diye oy verdim. 10 yıl kavgadan sonra yeniden birlik içinde ve güçlü olalım diye oy verdim. Beni bekleyen sorumluluğun bilincindeyim. İnanıyorum ki hedeflerimize ulaşmada Allah bize yardım edecek." dedi.

Bir yabancı gazetecinin eğer rakibiniz Klaus Iohannis seçimi kazanırsa ne yapacaksınız sorusuna cevabı, "Ülkem için çalışmaya devam edeceğim." oldu.

18,3 milyon kayıtlı seçmenin bulunduğu Romanya’da oy verme işlemi yerel saatle 21’e kadar sürecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Meksika'da uçak düştü

SONRAKİ HABER

Kemer sıkma politikasına karşı tepki

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.