SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2014 Salı 00:28

Polonya’ya damga vurdular!

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/polonyaya-damga-vurdular-1491836-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/polonyaya-damga-vurdular-1491836-622x360.jpg
Polonyaya damga vurdular!

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı Kapanış Etkinliği’ne Mehter Takımı damga vurdu.


Resmi temaslarda bulunmak üzere Polonya’nın başkenti Varşova’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ve Polonya İlişkilerinin 600.yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı.

İki ülke arasındaki ilişkiye vurgu yapan etkinlik çerçevesinde her iki ülkenin kültürel unsurları katılımcılara sunuldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Polonya Başbakanı Ewa Kopacz’ın konuşmalarının ardından Türkçe olarak hazırlanan ve iki ülkenin tarihine ışık tutan bir video izletildi.

Türk folklor grubu ve Polonya’ya has halk oyunları grubunun da sahne aldığı gecenin en büyük sürprizi ise dünyanın en eski askeri bandolarından birisi olan Mehteran Takımı oldu. Gecenin sonunda etkinliğe anlam katan Mehteran Takımı Türk ve Polonya bayraklarıyla unutulmaz bir geceye imza attı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Filistin intifadasının yıl dönümü

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öne alındı

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - mi safir:09 Aralık 2014, Salı 06:28

    allah devletimizden ve hükumetimizden razı olsun vatan hainlerinide kahretsin zaten kahroluyorlarda