ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 15:07

Polonya'daki dinleme skandalı

Polonyadaki dinleme skandalı

Dışişleri Bakanı, özel konuşmalarını içeren gizli kayıtların sızdırılmasının arkasında organize bir suç örgütü olduğunu söyledi.


Polonya Dışişleri Bakanı Radek Sikorski, kendisinin ve diğer yetkililerin özel konuşmalarını içeren gizli kayıtların sızdırılmasının arkasında organize bir suç örgütü olduğunu söyledi.
Sikorski, Wprost dergisinin dün gizli kayıtlardan çıkardığı konuşma metnini yayınlamasının ardından yaptığı açıklamada, bunun arkasında organize bir suç örgütü olduğunu savunurken, iddiasını destekleyecek herhangi bir kanıt göstermedi.
Radek Sikorski ayrıca suçluların kimliklerinin yakında tespit edilmesini ve bu kişilerin cezalandırılmasını ümit ettiğini dile getirdi.
Polonya Dışişleri Bakanı Radek Sikorski'nin eski Maliye Bakanı Jacek Rostowski ile konuşmasının gizli kaydını ele geçiren haftalık Wprost dergisi, dün konuşmanın kısa bir metnini yayımlamıştı.
Metinde, Sikorski'nin ABD ile güçlü müttefikliğin ''beş para etmeyeceği'' ve "hatta sahte güvenlik algısı yaratarak zararlı olacağı'' görüşünü dile getirdiği ayrıca Polonyalıların safça ABD'nin ülkenin güvenliğini desteklediğine inandıklarını da söylediği görülüyordu.
Wprost dergisi geçen haftada da Merkez Bankası Başkanı'nın, seçimleri yeniden kazanması için iktidar partisine yardım önerisinde bulunarak bankanın bağımsızlığını açıkça ihlal ettiği konuşma metnini yayımlamıştı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER