ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 13:22

Polislerin Pistorius'un evinden iki pahalı saati çaldığı iddiası


Oscar Pistorius’un cinayet davasının 10. gününde tanıklık yapan Albay Schoombie van Rensburg, ünlü atlete ait iki adet saatin cinayet mahallinden kaybolduğunu söyledi.

Pahalı saatlerin ortadan kaybolması üzerine “çok sinirlenen” emekli polis Rensburg, ampute atletin evine giren polislerin üzerini ve arabalarını arattığını mahkemede anlattı.

Oscar cinayetinde gönüllü olarak görev alan Rensburg, saatleri gördüğü anda değerli olduğunu anladığını, çalınmaması için hemen fotoğrafını çektirdiğini ve hırsızlık olayının takipçisi olduğunu belirtti.

Ayrıca olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade eden Rensburg, Pistorius’un hırsızlık yapan polisler hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Pretoria’nın Kuzey Gauteng Yüksek Mahkemesi’nde devam eden duruşmada, cinayet mahallinden bir tanesi 10 bin dolar değerinde olduğu belirtilen saatlerin çalınması, Oscar’ın cinayeti işlediği 9 mm tabancasının balistik uzman tarafından eldivensiz tutulması ve kurşunlanan tuvalet kapısının üzerinde polise ait ayak izine rastlanması bakışları ülkenin emniyet teşkilatına çevirdi. Mahkeme salonunu dolduranlar duydukları karşısında hayretlerini gizleyemedi.

Yüzlerce yerli ve yabancı basın mensubunun takip ettiği davada, Oscar’ın kanlı şortu da ekranda gösterildi. Mahkemede kız arkadaşı Reeva Steenkamp'i kasten öldürdüğü iddialarını kabul etmeyen Pistorius, Steenkamp’i hırsız sanarak yanlışlıkla vurduğunu iddia etmişti. Savcı Gerry Nel ise 27 yaşındaki ünlü sporcunun Pistorius’un kız arkadaşını bilinçli olarak öldürdüğünü yineledi.

Yaklaşık 100 şahidin dinleneceği dava en az 3 hafta sürecek. Pistorius’un duruşma salonundan çıkması ile mahkeme koridorunda ve dışarıda bekleyen kalabalık ünlü atlete sevgi gösterilerinde bulunuyor. Altın madalyalı ampute atlet’in duruşmada sık sık ağladığı gözleniyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER