SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 00:34

Polis, hastaneye götürdüğü hastayı yolda öldürdü

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/abd-1481897-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/abd-1481897-622x360.jpg
Polis, hastaneye götürdüğü hastayı yolda öldürdü

ABD'de bir polis, hastaneye götürdüğü psikiyatrik hastayı yolda öldürdü


ABD'de ruh sağlığı bozuk hasta, hastaneye taşınması sırasında polisin ateş etmesi sonucunda hayatını kaybetti.

Kuzey Carolina eyaletinin Iredell kentinde, Scott Culler adlı komiser, polis aracıyla 41 yaşındaki Adam Daniel Lopp adlı psikiyatri hastası hastaneye götürürken, kendisine saldırdığı gerekçesiyle ateş ederek, öldürdü.

Irdell Şerif bürosundan yapılan açıklamada, komiser Culler'la hasta Lopp arasında tartışma çıktığı ve Culler'in hastanın geri durmasını istediği ve daha sonra ateş ettiği belirtildi. Şerif bürosu, hasta Lopp'ta silah olup olmadığıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Charlotte'taki NBC televizyonunun haberinde ise öldürülen hastanın hiçbir adli suç kaydının olmadığı belirtildi.

Kuzey Carolina Eyalet Soruşturma Bürosu, idari izinde bulunan polise ceza davasının açılıp açılmaması konusunda değerlendirmede bulunacak.

ABD'de polisin müdahil olduğu birçok ölümcül ve yaralanmayla sonuçlanan olayla ilgili yapılan soruşturma sonuçları, akıl hastası kişilerin çok daha fazla polis şiddetine maruz kaldığını ve hatta polis gözetimi altındayken dahi hayatını kaybettiklerini gösteriyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

ABD Rum yönetimi ile görüştü

SONRAKİ HABER

3 polisin katili 75 yıl hapse mahkum oldu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.