ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 12:41

PlayStation 4’e IŞİD saldırısı

PlayStation 4e IŞİD saldırısı

Teknoloji devi Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation için kullandığı online ağı, siber saldırıya uğradı. Saldırıyı IŞİD’e yakınlığıyla bilinen bir grup üstlendi.


Sony, dün yaptığı açıklamayla PlayStation kullanıcıları için geliştirilen online ağının hackerlar tarafından saldırıya uğradığını ve sistemin bir süre devre dışı kaldığını açıkladı.

Şirket, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada saldırı neticesinde hiçbir kullanıcı bilgisinin bilgisayar korsanlarının eline geçmediğini duyurdu.

IŞİD'İN ARTIK HAVALİMANI VAR

IŞİD’e yakınlığıyla bilinen “Lizard Squad” isimli bir grup saldırıyı üstlendi ve ABD’nin Irak'taki bombardımanına karşılık olarak böyle bir eylem yaptıklarının altını çizdi. Grup, daha sonra Twitter'dan "Sony'nin serverlarına IŞİD'in bayrağını diktik" mesajını yayınladı

Lizard Squad, PlayStation’un haricinde Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ı da hedef aldığını ima etti. Microsoft’un bu alanda verdiği hizmeti düşürmesi Xbox’ın siber saldırıya maruz kaldığı iddialarını güçlendirdi.

Grubun Sony’i hacklediğini iddia etmesi inandırıcı bulunmadı. Şirketin saldırıların devam etmesi durumunda kullanıcı bilgilerinin güvenliğini sağlayıp sağlayamayacağı ise, merakla bekleniyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER