ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2014 Salı 13:25

PKK'nın elinde Amerikan yapımı silahlar

PKKnın elinde Amerikan yapımı silahlar

Terör Örgütü PKK'lıların elindeki Amerikan yapımı silahlar dikkat çekti.


19 Ağustos 2014 Salı 09:09 Irak Şam Örgütü IŞİD ile savaşmaya giden Terör Örgütü PKK'lıların ellerindeki Amerikan yapımı silahlar dikkatlerden kaçmadı.

Terör Örgütü PKK'lıların elindeki Amerikan yapımı silahlar dikkat çekti.


IŞİD örgütünün Musul'un ardından ele geçirdiği Şengal (Sincar) İlçesi'nde, Ezdilere yönelik katliamları sürdürmesi üzerine Kandil Dağı'ndan Şengal Dağı'na gönderilen ve Saddam Hüseyin döneminden kalan karakollara yerleşen Terör Örgütü PKK'lılar, DHA tarafından görüntülendi.


Üslendikleri karakollara Terör Örgütü PKK flamaları ile ABDullah Öcalan posterlerini asan Terör Örgütü PKK'lıların sorumlusu Agit Civyan, Şengal Dağı'nda üslenip artık çıkmayacakları ve burada, Suriye'nin Rojava bölgesindekine benzer yeni bir Kanton inşaa edecekleri iddialarının asılsız olduğunu dedi.


AMERİKAN YAPIMI SİLAHLAR DİKKATLERDEN KAÇMADI


Görüntülenen Terör Örgütü PKK'lıların elindeki M-16 silahları ise dikkat çekti. Amerikan yapımı bu silahlar daha evvel de Terör Örgütü PKK'nın elinde görülmüştü. 2007 yılında dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ise silahlarla ilgili olarak Amerika'den resmi olarak bilgi istemişti. 

 

 

 

KAYNAK: ensonhaber

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER