SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 19:08

PKK mevzilerine sızmak isteyen 2 IŞİD militanı öldürüldü

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/isid-1473241-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-1473241-622x360.jpg
PKK mevzilerine sızmak isteyen 2 IŞİD militanı öldürüldü

Irak'ın Kerkük Kenti'nin Dakuk bölgesinde PKK'lıların kontrolünde bulunan bölgeye sızmak isteyen 2 IŞİD mensubu öldürüldü, 2’si ise yaralandı.


Geçtiğimiz günlerde PKK ve peşmerge güçlerinin ortak operasyon düzenlediği Kerkük’ün Dakuk bölgesinde dün ve bugün yeniden çatışmalar yaşandı.   İlk çatışma dün akşam saatlerinde IŞİD mensuplarının Kerkük’te bulunan PKK'lıların bulunduğu bölgeye sızmak istemesi üzerine meydanra geldi. PKK'lılar, Dakuk bölgesinde bulunan mevzilerine sızmak isteyen IŞİD mensuplarına silahla karşılık verdi. Çatışmada 1 Işidli öldürülürken, 1’inin de yaralandığı belirtildi. Çatışma sonucunda IŞİD mensupları geri püskürtülürken, yanlarında getirdikleri 1 kamyon ve 1 iş makinesi PKK'lıların eline geçti.
Bugün sabah saatlerinde de IŞİD mensupları bıraktıkları kamyon ve iş makinasını almak üzere yeniden PKK kontrolündeki bölgeye sızmak istedi. Sızma girişimi üzerine meydana gelen çatışmada da 1 IŞİD mensubunun öldüğü, 1’inin de yaralandığı belirtildi.
KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

20 rejim askeri öldürüldü

SONRAKİ HABER

Parlamentoda 28 Türk milletvekili yer alacak

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.