ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Nisan 2014 Perşembe 10:45

Pensilvanya‘da okul saldırısı

Pensilvanyada okul saldırısı

ABD'nin Pensilvanya eyaletine bağlı Pittsburgh kenti yakınlarındaki bir lisede bıçaklı saldırıda bulunan kişinin, 16 yaşındaki Alex H. adlı ikinci sınıf öğrencisi olduğu iddia edildi.


Pittsburgh'un yaklaşık 30 kilometre doğusundaki Murrysville Franklin Bölge Lisesi'nde meydana gelen bıçaklı saldırıya ilişkin detayları netleşmeye başladı. Yetkililer, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Alex H'nin olayda iki mutfak bıçağı kullandığını açıkladı.

ARKADAŞLARINI RASTGELE BIÇAKLADI

Görgü tanıkları ve yaralıların ifadelerine göre şüpheli, dolaştığı sınıflarda ve kalabalık koridorda karşılaştığı arkadaşlarını rastgele bıçakladı. Henüz nedenine ilişkin bir açıklama yapılmayan saldırı sırasında birçok öğrencinin kanama veya acı hissettikten sonra bıçaklandığını fark ettiği kaydedildi.

Öğrencilerin okulun yangın alarmını devreye sokması, yaşanan paniğin şiddetini artırırken, saldırganı durdurmak isteyen bir güvenlik görevlisinin de bıçak darbelerine maruz kaldığı ifade edildi. Saldırganın bir okul yöneticisi tarafından etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

İLK MÜDAHALEYİ ÖĞRETMENLER YAPTI

Saldırının hemen ardından yaralılara ilk müdahale okul öğretmenleri tarafından yapıldı. Öğrenciler de yaralı arkadaşlarının kanamalarını durdurmak için tampon yapmaları için tişörtlerini çıkartarak öğretmenlerine verdi. İlk müdahaleleri okulda yapılan yaralılar, olay yerine gelen ambulans ve helikopterle çevre hastanelere sevk edildi. Birçok yaralının ameliyat edildiği ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

İçine kapanık ve utangaç bir kişiliğe sahip olduğu bildirilen saldırganın, cinayete teşebbüs suçuyla yargılanacağı öğrenildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER