SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Kasım 2014 Pazar 11:13

Papa Franciscus, Türkiye'den önce Strasbourg'a gidiyor

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/papa-1478626-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/papa-1478626-622x360.jpg
Papa Franciscus, Türkiyeden önce Strasbourga gidiyor

Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Fransa'ya gidiyor.


Katolik aleminin ruhani lideri Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Fransa'ya gidiyor.

Papa Franciscus, 25 Kasım'da Strasbourg'da Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Konseyi'ni (AK) ziyaret edecek. Hem AP hem de AK'de konuşma yapacak olan Papa Franciscus, 1988'de Strasbourg'u ziyaret eden Papa 2. Jean Paul'den sonra kente gelen ilk Papa olacak.

Papa Franciscus, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Belçika Başbakanı Charles Michel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Anne Brasseur, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Dean Spielmann, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks'in de aralarında olduğu kalabalık bir heyet tarafından karşılanacak.

Uzun bir aradan sonra ilk kez bir Papa'yı ağırlayacak olan Strasbourg'da ise ziyaret günü geniş güvenlik önlemleri alınacak ve birçok toplu taşıma aracı Papa şehirden ayrılana kadar hizmet vermeyecek. Papa Franciscus, 28-30 Kasım'da da Türkiye'yi ziyaret edecek. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Japonya'daki depremde 21 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Arnavutluk’ta hükümet protestosu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.