SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ekim 2014 Pazar 11:02

Pakistan'dan BM'ye mektup

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/pakistan-bayrak-1438620-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/pakistan-bayrak-1438620-622x360.jpg
Pakistandan BMye mektup

Pakistan, son günlerde gerginliğin arttığı Keşmir bölgesindeki sorunun çözümü için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a mektup gönderdi.


Başbakanın Milli Güvenlik ve Dış İlişkiler Danışmanı Sertaç Aziz, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a gönderdiği mektupta, Keşmir sorunun çözümü için BM Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının uygulanması çağrısında bulundu.

Mektubunda, Hindistan ve Pakistan güçleri arasında son günlerde Keşmir bölgesinde çıkan çatışmalara dikkati çeken Aziz, Hindistan'ın ateşkes anlaşmasını bozduğunu belirterek Cammu ve Keşmir bölgesinde artan gerilime dikkati çekti.

Hindistan'ın bu yıl 234 kez ateşkes ihlalinde bulunduğunun altını çizen Aziz, gerilimin Hindistan tarafından tırmandırıldığını, 1-10 Ekim'de 12 sivilin hayatını kaybettiğini, dokuzu asker 63 kişinin yaralandığını kaydetti.

Aziz, Ban'ın 9 Ekim'de iki ülke arasındaki anlaşmazlığın barışçı görüşmeler yoluyla çözülmesi konusunda yaptığı açıklamaya desteğini de ifade etti. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Gazze ekonomisinin kilidi 'çimento'

SONRAKİ HABER

Vekilin Kobani pankartı ortalığı karıştırdı!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.