ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:29

Pakistan’da seçimlerde oy verme işlemi sona erdi


Pakistan’da tarihi parlamento ve eyalet seçimlerinde oy verme işlemi yerel saatle 18.00 itibariyle sona erdi. Pakistan Seçim Komisyonu, Pencap eyaletinde seçimlere katılımın yüksek olduğunu duyurdu.

Pakistan Seçim Komisyonu Genel Sekreteri İştiag Ahmed, basın toplantısında yaptığı açıklamada, seçim merkezlerinin 18.00 itibariyle kapandığını ve oy verme işleminin sona erdiğini bildirdi. Ahmed, “Pakistan Seçim Komisyonu, seçimlerin yapılmasında başarılı oldu. Pencap eyaletinde seçimlere katılım yüksek kaydedildi.” dedi.

Bu arada Pakistanlı yetkililer, seçim merkezlerinin geç açıldığı ülkenin güneyindeki liman şehri Karaçi’de 7 seçim merkezinde oy verme işleminin 20.00’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Seçime katılım ile ilgili kesin bilgiler vermeyen Pakistan Seçim Komisyonu Genel Sekreteri İştiag Ahmed, sadece ülke genelinde katılımın çok iyi olduğunu ifade etmekle yetindi.

Seçimlerle ilgili yapılan yolsuzluk iddiaları ile ilgili de konuşan Ahmed, “Biz hiçbir şeyi saklamayacağız. Eğer her hangi bir seçim bölgesinden bir şikayet gelirse, onu ciddiyetle inceleyeceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER