ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 13:03

Pakistan'da Erdoğan'ın aracına gül döktüler

Pakistanda Erdoğanın aracına gül döktüler

Başbakan Erdoğan'ın konvoyu Pakistan Lahor’da otel çıkışı gül yağmuruna tutuldu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün gece gittiği Pakistan'ın Lahore kentinde temaslarına başladı. 

Bu sabah Aitchison Koleji'nde kurulan ve Pakistan'ın eyaletlerini temsil eden kültür köyünü ziyaret etmek üzere otelden ayrıldığı sırada yollarda bekleyen Pakistanlılar tarafından Başbakan'ın aracının üzerine gül döküldü.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif’in daveti üzerine Lahor’a gelen Erdoğan’a otel çıkışında sevgi gösterisinde bulunuldu. 1886 yılında kulunan Aitchison Koleji, adını o dönemde Pencap Vali Muavini olan Charles Umpherston Aitchison'dan alıyor.

Lahorlular, iki ülke arasında sarsılmaz bir sevgi bağı olduğunu ve bunun sonsuza kadar süreceğini vurguladı. Başbakan Erdoğan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti de dile getiren Lahorlular, “Yaşasın Türkiye-Pakistan kardeşliği” sloganlarını attı.

Başbakan Erdoğan’ı görmek için kaldığı otelin önünde bekleyen grup, Erdoğan ve Şerif’in posterleri ile iki ülke bayraklarını taşıdı.Bu arada ellerinde sepetleri ile Başbakan Erdoğan’ın çıkışını bekleyen Lahorlu kadınlar ise renkli görüntüler oluşturdu. Erdoğan'ın konvoyunun geçişi sırasında ise gül yaprakları serptiler. Başbakanın makam aracı pembe renkli gül yapraklarıyla bezendi.

Konvoy, Türk ve Pakistanlı korumaların gözetiminde gül yaprağı yağmuru altında ilerlerken asfalt yol da pembe renge büründü.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER