ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 11:16

Pakistan’da 42 bin aileyi etkileyen şirkete protesto

Pakistanda 42 bin aileyi etkileyen şirkete protesto


Pakistan Telekomünikasyon Limited Şirketi (PTCL) 42 bin emeklinin maaşında kesinti yaptığı için, yaklaşık 200 kişi tarafından protesto ediliyor. Protesto başlatan emekliler, istedikleri karar çıkana kadar geri adım atmayacaklarını söylüyor. Grup, başkent İslamabad’ta meclis yakınlarında protestolarına devam edeceklerini açıkladı. 200’e yakın emekli protestocu 42 bin emeklinin maaşının tam ödenmediği için PTCL aleyhine slogan atıp afiş ve pankartlar salladı.

Protestocular PTCL yetkililerin bu konuda Pakistan Yüksek Mahkemesi (SC) ve Senato Daimi Komitesi’nin aldığı kararları uygulamadığını iddia ediyor.
Hacı İftahim isimli emekli uygulamanın kanunsuz olduğunu ve 2010’dan beri maaşlarına yapılan kesintilerden dolayı 10 binlerce ailenin mağdur olduğunu vurguladı. Bir diğer protestocu Muhammet Kaleem ise Başbakan Navaz Şerif’in özellikle bu konuyla ilgilenmesini istediklerini ve on binlerce aileye yapılan bu haksızlığa karşı mahkemenin gerekeni yapacağına inandıklarını söyledi.

Protestocular, 2010 Temmuz ayından itibaren yapılan emekli maaşındaki kesintilerin başladığını ve Yüksek Mahkemenin PTCL yönetiminin bu kanunsuz uygulamasına son vermesi için derhal bir adım atması gerektiğini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER