ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 16:36

Pakistan kadın cinayeti ile ilgili uyardı!

Pakistan kadın cinayeti ile ilgili uyardı!

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Pakistanlı hamile bir kadının önceki gün ailesi tarafından taşlanarak öldürülmesinden dolayı dehşete düştüğünü söyledi.


İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Pakistanlı hamile bir kadının önceki gün ailesi tarafından taşlanarak öldürülmesinden dolayı dehşete düştüğünü belirterek, Pakistan hükümetini namus cinayetlerinin önüne geçmeye çağırdı.

Hague, Pakistan'ın Lahor kentinde meydana gelen olayla ilgili, "Farzana Parvin'in gaddarca öldürülmesinden dolayı şoke oldum ve dehşete düştüm. Pakistan hükümetini, namus cinayetlerini ve bu barbarca eylemleri durdurmak için tüm yetkisini kullanmaya çağırıyorum" dedi. İngiliz bakan ayrıca, Pakistanlı yetkililerin işlenen cinayeti araştırmasını ve suçluları adalet önüne çıkarmasını istedi.

Öldürülen kadının eşi Muhammed İkbal, BBC'ye yaptığı açıklamada, polisin yapılanlara seyirci kaldığını ve saldırıyı durdurmak için hiçbir şey yapmadığını söylemişti. İkbal, üç aylık hamile eşi Farzana Parvin'in polisin gözü önünde linç edildiğini dile getirmişti.

Parvin ailesi, İkbal'i 25 yaşındaki kızlarını kaçırmakla suçlamış ve mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme heyetine önceki gün kendi rızasıyla evlendiğini söylemek için adliye binasına gelen Farzana, ailesi tarafından linç edilmişti. Farzana Parvin'in babası, olaydan sonra polise teslim olmuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER