ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 18:46

Özgür Suriye Ordusu Komutanı Halep'te


 Özgür Suriye Ordusu Komutanı Albay Riyad El Asad, muhalif askerleri denetlemek amacıyla Halep'e gitti.

El Esad Halep'in İzea bölgesine gerçekleştirdiği ziyarette, yönetime karşı savaşan muhalif askerler ile bir araya geldi. Muhaliflerin kontrolündeki bölgede kısa bir gezinti yapan El Esad, durumu yerinde inceleyerek son gelişmeler ile ilgili bilgi aldı.. Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan görüntülerde Albay El Esad'ın kalabalık bir heyetle Halep sokaklarında yürüyüş yaptığı görülüyor.

Yönetimin şehirdeki tüm okul, cami ve binaları hedef alan saldırıları konusundaki bir soruyu cevaplandıran Albay El Esad,"Bizim hakiki düşmanımız olan İsrail bile Suriye'de yönetimin yaptığı yıkımı yapmadı. Eğitimin yapıldığı okulları bile hedef alan Esed camileri ve evleri bombalıyor. Bugün bile patlayıcı yüklü araçlar ile saldırılar yapılarak insanları hedef aldılar. Biz tüm bunları tahmin ediyorduk. Ancak bir birimize sevgi ve desteğimiz ile bu zorlu süreci atlatacağız. Yönetimin ülkeyi harabeye çevirmeye çalıştığı aşikar. Ancak biz Allah'ın izni ile bu ülkeyi yeni baştan inşa edeceğiz. Ancak tüm bu yıkımlar yönetime bir sonuç sağlamayacak." dedi.

El Esad,"İzea bölgesinin Halep'te stratejik bir yer olduğunu ifade ederek, bu bölgenin ele geçirilmesi durumunda önümüzdeki günlerde Halep'in tamamen muhaliflerin eline geçeceğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER