ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 16:17

Özel öğrencilerin yıl sonu etkiniliği beğeni topladı


Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Palandöken ilçesindeki Recep Birsin Özen Özel Eğitim Merkezi öğrencileri, Yenişehir AVM Kültür Merkezi salonunda yıl sonu gösterisi düzenledi.

Özel öğrenciler, özel gösteri yaptı. Recep Birsin Özen öğrencileri hazırladıkları sema gösterisi, meslekler defilesi, dans gösterileri, Dadaşlar Diyarı Erzurum Gösterisi ve bir engellinin 24 saatini anlatan skeç sergiledi. 'Yapamadıklarımızı Değil Sizin Gibi Yapabildiklerimizi Görün İstiyoruz' sloganı ile düzenlenen yıl sonu gösterisi kapanış konuşmasını yapan Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, Recep Birsin Özen Özel Eğitim Merkezi öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti.

Kaymakam Esmer, yapılan gösterilerin engellerin, başarıyı gölgelemeyeceğini gösterdiğine işaret ederek, “Önemli olan bu öğrencilerimizin neler yapabildiklerini öncelikle kendilerine kanıtlamaları, sonra da ailelerini ve onlar için emek sarfeden öğretmenlerini, başarıları ile mutlu etmeleridir. Bu bakımdan izlediğimiz gösteri bizleri son derece memnun etmiştir. Hepsini tebrik ediyor, öğretmenlerimize de bu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gösteri sonrasında öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektiren Kaymakam Esmer, bu mutlu tablonun sürekliliğinin sağlanması için daima destek olacaklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER