ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:22

ÖSO Askeri Konsey Komutanı istifa etti


Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Askeri Konsey Komutanı ve Halep Sorumlusu Albay Abdulcabbar Akidi görevinden istifa ettiğini duyurdu. ÖSO’nun önde gelen komutanlarından biri olarak bilinen Albay Akidi, uluslar arası kamuoyunun komploları ve muhalefet arasındaki parçalanma sebebiyle görevinden istifa ettiğini söyledi.
Akidi yayınlanan videodaki açıklamasında, muhaliflere yönelik ağır eleştirilerde bulunuyor. Muhalifleri halka temsil etmemekle suçlayan Akidi, “Halka sırtınızı çevirdiniz. Ondan tamamen koptunuz. Halk bir vadide siz başka bir vadide kaldınız. Yöneticilik ve emirlikleri bir yana bırakarak, şöhret ve dışarıdakilerin ajandalarını yerine getirmekten vazgeçin. İlk başladığınız gibi tekrar savaş meydanlarına geri dönün. “ çağrısında bulundu.
ÖSO’nun en etkin komutanlarından biri olan Akidi’nin istifası Halep’te önemli bir geçiş noktası ve stratejik açıdan son derece önemli olan Sfera’nın yönetime kaptırılmasından sonra geldi.
Albay Akidi, Sfera’ın silah sıkıntısından değil ÖSO’ya bağlı kimi birlik komutanlarının Suriye ordusuyla çatışmaya giren diğer birliklere yardım etme çağrısına kayıtsız kalması sebebiyle kaybedildiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER