ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 21:35

Ortadoğu'da dengeleri değiştirecek iddia

Ortadoğuda dengeleri değiştirecek iddia

Hastaneye kaldırılan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı.


Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, dün gece başkent Bağdat'ta hastaneye kaldırıldı. 

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada Talabani'nin, ülkede uyum ve istikrarın sağlanması için gösterdiği yoğun çabalar sebebiyle yorgun ve hasta düştüğü belirtildi.

DOKTORLAR AÇIKLAMA YAPTI

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin son durumu ile ilgili açıklama yapan doktorları, durumunun iyi olduğunu belirti.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan Medine Sağlık Merkezi'nde Talabani'yi tedavi altına alan doktorlar, sağlığının düzelmeye başladığını açıkladılar. Doktorlar, Talabani'nin kalp, böbrek ve damarlarının eskisi gibi çalıştığını belirtti.

Doktorlar adına konuşan Hani Musa, kanama geçiren damarların eskisi gibi çalıştığını söyledi.
Sağlık durumunun gittikçe düzelmeye başladığını belirten Musa, kalp, böbrek ve beyin damarlarında her hangi bir aksama olmadığını duyurdu. Musa son olarak Talabani için yarın İngiltere'den bir doktor grubun geleceğini bildirdi.

Basın toplantısında Irak Cumhurbaşkanlığı adına konuşan Nesir Ani ise Talabani'nin gerçekten durumunun iyi olduğunu belirterek, bugün dünya basınında çıkan "sağlık durumu tehlikede" şeklindeki haberlere ise tepki gösterdi.

Irak Cumhurbaşkanı ve YNK lideri Celal Talabani dün gece geçirdiği rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırılmıştı.
 

Talabani hakkında bugün neler yazılmıştı?

ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLMİŞTİ, YALANLANDI

Irak Cumhurbaşkanı eski müşaviri Fahri Kerim, Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin öldüğü yönündeki haberleri yalanladı. Kerim Talabani'nin doktor kontrolünde tedavisinin sürdüğünü açıkladı.
Bu arada Irak Cumhurbaşkanı’na yakınlığıyla bilinen Kürtsad televizyonu da geçtiği alt yazıda Talabani’nin sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

ÖLMEDİ DURUMU KRİTİK

Irak Cumhurbaşkanlığı konutundan 'öldü' haberlerine ilişkin yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Celal Talabani'nin vefat etmediği fakat durumunun kritik olduğu açıklandı...

TALABANİ'NİN SİTESİ: BİTKİSEL HAYATTA

Celal Talabani'ye yakınlığı ile bilinen Peyanmer sitesi ise Cumhurbaskani Talabani'nin beyin kanaması sonrası bitkisel hayatta olduğunu açıkladı

IRAK'IN YARI RESMİ SİTESİ: BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Irak’ın yarı resmi televizyonunun internet sitesinde de Talabani'nin "beyin ölümünün" gerçekleştiği iddiası yer aldı.

TALABANİ'NİN ANKARA TEMSİLCİSİ : GERÇEK DEĞİL

Kurdistan Yurtseverler Birliği Ankara temsilcisi Behruz Galali de Radikal’e yaptığı açıklamada Talabani’nin öldüğüne ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Galali, Irak’a hareket ettiğini de açıkladı.

ALLAH RAHMET EYLESİN

Sosyal medyadan ise arka arkaya bu yönde haberler geçiliyor. Hatta bazıları 'Talabani'ye rahmet dilemeye' bile başladı. Bu isimlerin başında da Ortadoğu uzmanı Suriye kökenli gazeteci Hüsnü Mahalli geliyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER