ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 13:34

Onur madalyasını satılığa çıkardı


Çin’i 2008’de vuran şiddetli depremde enkaz altından kurtardıkları insanlar için onur madalyası alan Çinli genç, bu madalyasını satılığa çıkardı.

Çin medyasına göre, Sichuan eyaletinin Ziyang şehrinde çiftçilik yapan Yin Chunlong (24), hayatını tehlikeye atarak, 100 bine yakın kişinin öldüğü yada kaybolduğu Sichuan depreminde aralarında enkaz altında 6 gün kalan Yu Jinhua'nın da bulunduğu çok sayıda kişiyi kurtarmıştı. Bir anda Çin’de çok meşhur olan ve kahraman olarak nitelendirilen Yin’e, Çin’in üst düzey yetkilileri tarafından verilen onur madalyası takdim edilmişti.

Yin, mantar yetiştirmek için sera ile bir biyoteknoloji şirketi kurdu. Ancak bunları işletirken 2009’dan bu yana 2 milyon yuan (320 bin dolar) kaybetti.

Bankaya 300 bin yuan (28 bin dolar), iki şirkete de 700 bin yuan (113 bin dolar) borcu olan Yin, madalyasını açık artırmayla satılığa çıkardı. Yin, madalyasını 10 milyon yuana (1.6 milyon dolar) satmak istiyor. Çinli genç, madalyadan alacağı parayla memleketine dönüp, yeni iş kurmayı hedefliyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER