ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Temmuz 2014 Pazartesi 16:51

Onun artık 63 ismi var

Onun artık 63 ismi var

İsveç’te 25 yaşındaki bir genç 63 tane yasal isim alarak en uzun isimli kişi adayı oldu.


Soyadı “Ek” olan İsveçli genç, aralarında Kuzey Kore Lideri Kim Jong ve çizgi roman karakteri Iron Man’in (Demir Adam) de bulunduğu birçok isim ve sıfatı kendisine ön ad olarak aldı.

İsveç’in başkenti Stockholm yakınlarındaki Haninge kasabasında yaşayan Ek, ailesi tarafından verilen Alexander ismiyle nüfusa kaydedilmiş. İlk olarak 18 yaşında ismini değiştiren Ek, adını Papa Long Nameh yapmış. Daha sonraki süreçte 6 kez daha ismini değiştiren Ek, Taliban’ın eski lideri Usame Bin Ladin’in ismini bile almış. Ek, “Mektuplar eve ‘Alexander Ek’ yerine ‘Usame-Bin Ek’ adına geldiğinde ailemin biraz kafası karışmıştı. Bazen elektrik faturalarım ve postalarım da gelmiyor. Ama bu da bu işin cazibesi” dedi.

Son olarak 25 yaşında ismini değiştiren Ek, böylece “Kim-Jong Sexy Glorious Beast Divine Dick Father Lovely Iron Man Even Unique Poh Un Winn Charlie Ghora Khaos Mehan Hansa Kimmy Humbero Uno Master Over Dance Shake Bouti Bepop Rocksteady Shredder Kung Ulf Road House Gilgamesh Flap Guy Theo Arse Hole Im Yoda Funky Boy Slam Duck Chuck Jorma Jukka Pekka Ryan Super Air Ooy Rusell Salvador Alfons Molgan Akta Papa Long Nameh Ek” isimlerine sahip oldu.

İsveç’te isminden memnun olmayan her vatandaş bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak ismini değiştirebiliyor. Daha sonraki seferlerde ise 1000 Kron (300 TL) ödeyerek ismini değiştirebilme hakkına sahip.

İsveç Vergi Dairesi’nde bir bireyin kaç isme sahip olacağı konusunda bir kısıtlama yok. Ek, aldığı 63 isimle ülkesinin en uzun isme sahip kişisi olurken, gayrı resmi olarak da dünyanın en uzun isme sahip kişisi oldu. Guinness Rekorlar Kitabı’nda kayıtlı en uzun isme sahip olan kişi Usansky’nin 29 ismi bulunuyor.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER