SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 17:49

Taliban'ın 6 önemli ismi IŞİD'e bağlılıklarını bildirdi

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/isid-1476320-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/isid-1476320-622x360.jpg
Onlar da IŞİDe katıldı

Pakistan Talibanı sözcüsü Şahid: "Müslümanların Halifesi Ebubekir El-Bağdadi'ye biat ediyorum ve emirlerine itaat edeceğim"


Pakistan Talibanı'nın altı önemli ismi, terör örgütü IŞİD'e bağlılıklarını açıkladı.

Pakistan Talibanı sözcüsü Şahidullah Şahid, yaptığı yazılı açıklamada, kendisi ile örgütün beş önemli komutanının IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'ye bağlılığını duyurdu.

Kuran-ı Kerim'den bazı ayetlerin de yer aldığı açıklamada, Pakistan Talibanı'nın Haybar Pakhtun Huvah eyaletindeki Peşaver şehri, Hangu ilçesi ve aşiretler bölgesi Orakzay, Haybar, Kurram bölgeleri komutanlarının IŞİD lideri Bağdadi'ye bağlığı ilan edildi.

Örgüt sözcüsü Şahid, açıklamasında, "Müslümanların Halifesi Ebubekir El-Bağdadi'ye biat ediyorum ve emirlerine itaat edeceğim'' ifadesine yer verdi.

Örgütün önemli isimlerinin IŞİD'e biat açıklamasına rağmen daha önce IŞİD'e desteğini açıklayan Pakistan Talibanı lideri Molla Fazlullah'ın IŞİD lideri Bağdadi'ye biat etmediği belirtildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Ebola testinde bir asker pozitif çıktı

SONRAKİ HABER

Katalonya önce "bölgesel Seçim"’e gidebilir

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.