ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 14:46

Önce tecavüz sonra dayak!

Önce tecavüz sonra dayak!

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde kızı tecavüze uğrayan bir anne, şikayetini geri çekmediği için bir grup erkek tarafından acımasızca dövüldü.


Etawah kentinde, ergenlik çağındaki kızının 11 Mayıs'ta tecavüze uğramasının ardından ilgili makamlara bildirimde bulunan annenin, şikayetini geri çekmesini isteyen beş erkek tarafından darp edildiği belirtildi.
Polis yetkilisi Dinesh Kumar, kadını dövenler arasında tecavüzle suçlanan kişinin babası, erkek kardeşi ve kuzeninin de bulunduğunu, olayla ilgili üç şüphelinin gözaltına alındığını kaydetti.
Çok sayıda kırık ve iç kanama teşhisiyle yerel bir hastaneye kaldırılan kadının durumunun ciddi olduğu ifade edildi.
Uttar Pradeş'in bir başka bölgesinde de iki kuzen, çarşamba günü toplu tecavüze uğradıktan sonra öldürülmüştü. Olayla ilgili ilk açıklamalarda polis, Katra Shahadatganj köyünde cesetleri ağaca asılı olarak bulunan kızların kardeş olduğu belirtmişti.
Kadınlara ve çocuklara yönelik cinsel saldırıların yaygın olduğu Hindistan'da 2012'de 23 yaşındaki bir kadının toplu tecavüze uğradıktan sonra ölmesi, büyük tepkiye yol açmıştı. Erkek arkadaşıyla bindiği otobüste altı kişinin tecavüzüne uğrayan genç kadının tedavi için götürüldüğü Singapur'da şiddetli iç kanama nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından ülke genelinde gösteriler düzenlenmişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER