ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 10:46

Ölülerin kemikleri ortalığa saçıldı

Ölülerin kemikleri ortalığa saçıldı

İtalya'nın kuzeyinde üç gündür etkili olan yağışlar nedeniyle bir mezarlığın duvarının çökmesi sonucu ölülere ait kemik parçaları ortalığa saçılırken, korku filmlerini aratmayacak görüntüler ortaya çıktı.


İtalya'nın kuzeyinde üç gündür etkili olan yağışlar nedeniyle bir mezarlığın duvarının çökmesi sonucu ölülere ait kemik parçaları ortalığa saçılırken, korku filmlerini aratmayacak görüntüler ortaya çıktı. Ligurya ve Lombardiya bölgelerini esir alan yağışlar 4 kişinin ölümüne neden olurken, sıra dışı bir olaya da yol açtı.

Ülke basınında yer alan haberlere göre, Cenova kentinin batısında konumlanmış Bolzaneto ilçesindeki Biacca Mezarlığı'nda yaşanan heyelanla birlikte, etrafını çevreleyen duvar da çöktü.

Toprakla beraber kayan tabutlardan bazıları ortalığa saçıldı, bazıları ise hemen mezarlığın aşağısından geçen nehir sularına kapıldı.

Yetkililer, çok sayıda kemik parçasının mezarlığın yüzlerce metre uzağında bulunduğunu, ancak içinde cesetlerin de bulunduğu 70 kadar tabutun halen kayıp olduğunu açıkladı.

Arama ekipleri nehirde ve etrafında çalışmalarını sürdürürken, mezarlığın da bir süreliğine kapatıldığı belirtildi.

Yetkililer ayrıca, özellikle Cenova kentini esir alan yağışların 1 milyar Euro'ya yakın zarara yol açtığını açıkladı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER