ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:27

Olimpiyat merkezinde tuvalet skandalı

Olimpiyat merkezinde tuvalet skandalı

Rusya’nın Soçi kentindeki olimpiyat merkezinde görüntülenen bir tuvalet ülkede günün konusu oldu.


Önümüzdeki ay 2014 Kış Olimpiyatları’nın yapılacağı Rusya’nın Soçi kentindeki olimpiyat merkezinde görüntülenen bir tuvalet ülkede günün konusu oldu.

BBC’nin haberine göre, BBC’nin Moskova muhabiri Steve Rosenberg, Soçi’deki biatlon tesislerinde tuvalete girince ne yapacağını şaşırdı. Çünkü tuvalette bir yerine yan yana iki klozet vardı. Yani tek tuvaleti aynı anda iki kişi paylaşacaktı.

Rosenberg’in çektiği fotoğraf Rusya’da tartışmalara yol açtı.

Putin’in en sert muhaliflerinden politikacı Alexei Navalny, görüntünün, Soçi’ye harcanan 50 milyar doların nerelere gittiğinin bir örneği olduğunu söylerken, BBC muhabiri Max Lomakin de Rusya’nın doğusunda bu tür tuvaletlerin normal olduğunu belirterek Kazan Üniversitesi’nde çektiği bir tuvaletin fotoğrafını yayınladı.

Rus hükümetinin eşcinsellere yönelik sert tavrını hatırlatanlar ise söz konusu tuvaletin “eşcinsellerin gönlünü almak için” yapılmış olduğu yorumunu yaparak dalga geçti.
Rus gazeteci Nikita Likhachev de başta bazı askeri kışlalar olmak üzere Rusya’nın çeşitli yerlerinde bu tip “komünal tuvalet”lerin kullanılmakta olduğunu bildirdi.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER