SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2014 Cumartesi 08:36

Obama Savunma Bakanı'nı seçti

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/obama-savunma-bakanini-secti-1491439-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/obama-savunma-bakanini-secti-1491439-622x360.jpg
Obama Savunma Bakanını seçti

ABD Başkanı Barack Obama, Savunma Bakanlığı görevinden istifa eden Chuck Hagel'in yerine, eski Savunma Bakanı Yardımcısı Ashton Carter'ı aday gösterdi.


ABD Başkanı Barack Obama, Savunma Bakanlığı görevinden istifa eden Chuck Hagel'in yerine, eski Savunma Bakanı Yardımcısı Ashton Carter'ı aday gösterdi.

Barack Obama, 2011-2013 yıllar arasında Savunma Bakanı Yardımcılığı görevinde bulunan Ashton Carter'ın, kurumun içini ve dışını bildiğini söyledi. Obama'nın, "Ashton, kamu hizmetleri görevinden emekliliğe hazırlanıyordu, ama sonu hüsran oldu. Ama ben bu görevi kabul etmesinden çok memnunum" diye konuşması, gülüşmelere yol açtı.

Ashton Carter da, Başkan Obama'nın teklifini kendisinin liderliğine inandığından kabul ettiğini belirterek, "Kabul ettim, çünkü yüz yüze kaldığımız stratejik güçlüklerin farkındayım. Bunun yanı sıra, eğer bir araya gelebilirsek ABD için çok parlak fırsatlar olacağını bildiğimden kabul ettim" dedi.

Carter, yeni görevinin onaylanması durumunda, stratejik önerilerini Başkan Obama'ya en samimi biçimde sunma sözü verdi. Carter'ın bakanlık görevine başlayabilmesi için, ABD Senatosu tarafından adaylığının onaylanması gerekiyor.


KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Türk vatandaşın kurtardığıpilot hastanede hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

’’Psikolojik eşik aşıldı’’

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.