ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:48

Obama Kuran'dan ayet okudu

Obama Kurandan ayet okudu

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'da verdiği iftarında Kuran'dan ayet okudu.


ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'daki iftarda yaptığı konuşmada "Ramazan tefekkür zamanı, kişinin Allah'a bağlılığını dua ve oruçla gösterme fırsatı" dedi.

Obama, iftarda yaptığı konuşmada, Ramazan ayının, tefekkür zamanı ve kişinin Allah'a bağlılığını dua ve oruçla gösterme fırsatı olduğunu belirterek, Ramazan'da aynı zamanda bu akşam olduğu gibi dostlar ve ailenin sevgi ve saygı çerçevesinde bir araya geldiğini söyledi.

Barack Obama, Ramazan'da bireylerin birbirlerine, komşularına ve ihtiyaç sahiplerine yardım etme yükümlülüklerini yenilediklerini ifade ederek, Kuran'dan alıntı yaptı ve "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir" ayetini okudu.

"İSLAM ABD TARİHİNE ÇOK KATKIDA BULUNDU"

Beyaz Saray'ın çeşitli inançların kutsal günlerini kutlama geleneğine değinen Obama, İslam'ın tarih boyunca ABD'nin kimliğine katkıda bulunduğunu, Müslüman Amerikalıların ülkelerini inşa etmelerine yardım ettiğini, her gün de düşünce, çalışma ve iş yapma biçimlerinin şekillenmesine yardımcı olduklarını ifade etti.

İftara, bazı Kongre üyelerinin yanı sıra aralarında Washington Büyükelçisi Namık Tan'ın da bulunduğu çok sayıda yabancı misyon temsilcisi katıldı.

(Zilzal Suresi 7. ayet: Kim zerre kadar iyilik yapmışsa onu görür) 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER