ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 14:38

Obama, G-20 öncesi Rusya’ya gelecek

Obama, G-20 öncesi Rusyaya gelecek


Uluslararası kamuoyu Suriye krizinin çözümü için Cenevre’de Haziran ortasında yapılacak konferansa kilitlenirken, Rusya-ABD arasında diplomasi trafiği yoğunlaştı.

Mektuplaşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama, Kuzey İrlanda’nın Lough Erne tatil beldesinde 17-18 Haziran’da düzenlenecek G-8 zirvesinde bir araya gelecek.

Kremlin danışmanı Yuri Uşakov basına verdiği bilgide Obama’nın 5-6 Eylül’de St. Petersburg’da yapılacak G20 zirvesi öncesi Rusya’da Putin'le bir kez daha görüşeceklerini söyledi. İkili görüşmenin Moskova ya da St. Petersburg'da olması planlanıyor.

Obama’nın Rusya ziyareti ile ilgili konunun netleştiğine değinen Uşakov, “İki lider Lough Resort’da G-8 çerçevesinde de görüşecek. İki lider arasında gönderilen mektuplarla ilgili son kararlar orada açıklanabilir.” dedi.

Görüşmelerde siyasi, ticari ve ekonomik ilişkilerin ileriye taşınmasının ele alınacağına değinen Uşakov, uluslararası sorunların yanı sıra füze kalkanı ile ilgili konuların da masada olacağını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER