ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 23:21

Norveç'te yabancı doktora ırkçı saldırı

Norveçte yabancı doktora ırkçı saldırı

Norveç'te, Pakistan kökenli bir doktor, trafikte kendisini takip eden kişilerin saldırısına uğradı.Östfold bölgesinde faaliyet gösteren Acil Müdahale Hastanesi'nde çalışan ancak adını açıklamak istemeyen Pakistan kökenli bir doktor ırkçı saldırıya maruz kaldı.
Ppolise verdiği ifadeye göre, doktor, arabasıyla işten evine dönerken bir araç tarafından takip edildiğini fark etti. Bir süre sonra aracı durdurulan doktor, dışarı çıkartılarak dövüldü. Saldırganlar, doktoru darbederken, "Lanet olası Pakistanlı" diye bağırdı. Söz konusu doktor, daha önce de ırkçı söylemlere maruz kaldığını ancak ilk defa şiddet gördüğünü belirtti.
Konuyu takip eden polis yetkilisi ise yaptığı açıklamada, olayın üzücü olduğunu belirterek "İnsanlar trafikte kızgın olabilirler ancak bu gibi davranışlar kabul edilemez. Doktorun ifadesine göre olayda ırkçı söylemler var. Bu konuyu da araştıracağız" dedi.
Norveç'te 2 hafta önce de Pakistan kökenli bir imam kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin saldırısı sonucu yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER