ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 22:02

Nijerya'da bombalı saldırı

Nijeryada bombalı saldırı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Kano eyaletinin başkenti Kano'da, bir hemşirelik okuluna düzenlenen bombalı saldırıda, 8 kişi öldü.


Nijerya Ulusal Enformasyon Merkezi Koordinatörü Mike Omeri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Patlamada 8 kişi öldü, güvenlik görevlileri patlamanın ardından bölgeyi kordon altına aldı" dedi.
Kano polis sözcüsü Magaji Majiya da daha önce de birçok saldırının hedefi olan kentteki gözde mekanlardan Murtala karayolunda bulunan okula yönelik bombalı saldırıyı doğruladı. Majiya, "Bu bilgi doğru ancak saldırının ayrıntıları bir araya getiriliyor" ifadesini kullandı.
Kent sakini Muhammed Adl ise bölgede 8 kadar ceset bulunduğunu ve çok sayıda yaralı olduğunu anlattı.
Saldırının sorumluluğu henüz hiçbir örgüt tarafından üstlenilmezken, hükümet saldırıya ilişkin Boko Haram örgütünü işaret etti.
Boko Haram örgütünün ülkede 5 yıldan beri sürdürdüğü saldırılar, genellikle binlerce kişinin öldürüldüğü, sakat kaldığı ve yerlerini terk etmek zorunda kaldığı ülkenin kuzeybatısıyla sınırlı olsa da örgüt, nadiren güçlü olduğu bölgenin dışına çıkarak başkent Abuja ve diğer bölgelerde de saldırılar düzenliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER