ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mayıs 2014 Pazartesi 10:08

New York'ta tiyatral protesto

New Yorkta tiyatral protesto

ABD'de 2012 yılında ''Wall Street'i İşgal Et'' eylemleri sırasında polise saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan aktivist Cecily McMillan için tiyatro gösterisi düzenlendi.


ABD'de 2012 yılında ''Wall Street'i İşgal Et'' eylemleri sırasında polise saldırdığı gerekçesiyle tutuklanan aktivist Cecily McMillan için New York'ta tiyatral gösteri düzenlendi.

Union Meydanı'ndaki ''Cecily için adalet'' adlı tiyatral gösteride, ABD'deki adalet sistemi, hükümet politikaları ve basının taraflı yayınları eleştirildi. Gösteri sırasında Mcmillan da bir oyuncu tarafından canlandırıldı. Eylemcilerin oluşturduğu bandonun müzikleri eşliğinde sahnelenen gösteri, vatandaşların da ilgisini çekti.

Cecily McMillan'ın suçsuz olduğunu savunan pankartların taşındığı gösteride, ''Adalet istiyoruz, şimdi istiyoruz'' şeklinde sloganlar atıldı.

Polisin güvenlik önlemi aldığı eylem olaysız sona erdi.
Cecily McMillan, New York'ta gerçekleşen "Wall Street'i İşgal Et" eylemlerinde 17 Mart 2012'de polis tarafından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınırken polise saldırdığı belirtilen Mcmillan, polis memurunun cinsel tacizine maruz kaldığını ileri sürmüştü. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan McMillan, polise saldırı suçundan 7 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER