SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 09:25

New York'ta Şükran günü'ne protestolar damga vurdu

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/new-yorkta-sukran-gununde-ferguson-1489908-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/new-yorkta-sukran-gununde-ferguson-1489908-622x360.jpg
New Yorkta Şükran gününe protestolar damga vurdu

New York'ta geleneksel olarak yapılan Şükran Günü Yürüyüşü' nü engellemek isteyen bir grup ile polis arasında arbede yaşandı, polis 7 kişiyi gözaltına aldı.


ABD'nin Missiouri eyaletinde, jürinin 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown'ı öldüren beyaz polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek olmadığına karar vermesinin ardından yaşanan olaylar Şükran Günü'nde de sürdü. New York'ta geleneksel olarak yapılan Şükran Günü Yürüyüşü' nü engellemek isteyen bir grup ile polis arasında arbede yaşandı, polis 7 kişiyi gözaltına aldı.

Ferguson'da jürinin kararını protesto eden göstericiler New York'ta geleneksel olarak düzenlenen, yürüyüş güzergâhı boyunca 3 milyonu aşkın, televizyonlardan da yaklaşık 50 milyon kişinin izlediği Şükran Günü yürüyüşünü engellemeye çalıştı. Polisin kurduğu barikatlar aşarak yürüyüşün yapılacağı alana geçmek isteyen göstericiler ile polis arasında tartışmalar ve arbede yaşandı. Polis, 7 göstericiyi gözaltına aldı.
KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Aso Yanardağı, faaliyete geçti

SONRAKİ HABER

Libya'da silahlı saldırı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.