ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Temmuz 2014 Pazar 21:29

Netanyahu'dan kan donduran açıklama

Netanyahudan kan donduran açıklama

Gazze'de ölü sayısı artarken İsrail Başbakanı Netanyahu korkunç bir açıklama yaptı...


İsrail Başbakanı Netanyahu "Yavaş yavaş artan bir güçle vuracağız" ifadesini kullandı.

Haaretz gazetesinin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Netanyahu, "Sükuneti sağlayıncaya kadar Gazze'de şiddetli bir şekilde operasyonlara devam edeceğiz" diye konuştu.
Operasyonların ne zaman biteceğini bilmediğini söyleyen Netanyahu, "Uzun zaman alabilir" ifadelerini kullandı. İsrail devlet radyosu da Netanyahu'nun toplantıda, "İsrail, Gazze'de Hamas ve diğer terörist örgütlere karşı askeri operasyonlarını kararlılıkla sürdürecektir" dediğini aktardı.

DÜŞMAN CAMİLERE SAKLANIYOR

"Hamas roketlerle İsrail şehirlerini rastgele ve yoğun bir şekilde vurmayı seçti. Biz ise Hamas'ı şiddeti yavaş yavaş artan bir güçle vuracağız" ifadalerini kullanan Netanyahu, "Şunu iyi anlamalıyız ki, düşman camilerde saklanıyor, hastanelerin depolarını silah deposu olarak kullanıyor ve liderleri kreşlere yakın yerlerde oturuyor" diye konuştu.

HERŞEYDEN HAMAS SORUMLU

Netanyahu sözlerini şöyle sürdürdü: "Düşman, Gazzelileri canlı kalkan olarak kullanıyor. İsrail operasyonlarda sivillerin zarar görmesinden üzgün fakat olanlardan Hamas sorumludur. İsrail'le Hamas arasındaki fark, biri İsrail halkını füzelerden korumak için füze savunma sistemleri kurarken, diğeri füzelerini korumak için halkını kullanıyor."
İsrail'in pazartesi gününden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 166 kişi hayatını kaybetti, bin 120 kişi yaralandı.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER