ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 17:13

Mustafa Ceceli, Sidney’i coşturdu


Avustralya’ya gelen Mustafa Ceceli, Leading Youth Incorporated’ın organize ettiği konserde Sidney’deki hayranları ile buluştu. Ünlü sanatçı 2012 yılında çıkardığı yeni albümündeki en güzel şarkılarını da ilk defa Avustralya’da söyledi. Yaklaşık 1,5 saat süren konser, işadamı Ender Kekilli ve Sidney Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Sydney Recital Hall’da gerçekleşti.

Sidney şehir merkezinin gözde mekanlarından City Recital Hall’da sahne alan ünlü sanatçıyı yaklaşık bin hayranı yalnız bırakmadı. Samimi ve sempatik davranışları, seyirciler için söylediği takdir ve sevgi dolu hitabetiyle Sidneyli hayranlarından tam not alan sanatçıya konser sonunda çiçek takdim edildi. Şarkılarına eşlik eden ve ezbere bilen bu kadar müzik severinin kendisini memnun ettiğini söyleyen Ceceli, önceki konserde gördüğü seyirci ilgisinin artarak devam ettiğini ve Sidney konserlerinin yurt dışı konserleri arasında en başarılı geçenler olduğunu belirtti.

Melbourne şehrinde de hayranlarının sanatçıyı yalnız bırakmadığı konserde, salonun geçen seneki kadar dolu olması dikkatleri çekti.

Sidney genelinde yaptığı gençlik organizasyonlarıyla tanınan Leading Youth yöneticileri ise programın başında konserin düzenlenme amacı hakkında bilgi verdi. Amaçlarının, Türkçe müziğin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması olduğunu belirten yetkililer, konserden elde edilecek gelirin ise hem yıllık faaliyetleri adına bir kaynak, hem de bir spor kulübü açılması adına kullanılacağını açıkladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER