ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 03:08

'Mursi sarayı terk etti'

Mursi sarayı terk etti

Mursi karşıtları anayasa taslağını protesto için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yürüdü. Olayların büyümesi üzerine Mursi'nin sarayı terk ettiği iddia edildi.


Mısır'da sol ve liberal gruplardan oluşan binlerce Mısırlı, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin anayasal düzenlemeler çerçevesinde aldığı kararları ve 15 Aralık'ta referanduma sunulacak anayasa taslağını protesto etmek için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yürüyüş düzenledi.

Nur Camii, Aynu'ş-Şems Üniversitesi ve Rabiatu'l Adeviyye Camii'nin önünden Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na hareket edilen gösterilerde, Cumhurbaşkanı Mursi'ye görevi bırakma çağrısı yapılarak, ''Halk rejimin düşmesini istiyor'' sloganı atıldı.

Polis barikatını aşarak Cumhurbaşkanlığı Sarayı önüne ulaşan göstericilerle güvenlik güçleri arasında zaman zaman çatışmalar yaşandı.

Olayların büyümesi üzerine Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin saraydan ayrıldığı iddia edildi.

31 KİŞİ YARALANDI

Öte yandan ülkenin değişil yerlerinde düzenlenen protesto gösterilerinde toplam 31 kişinin yaralandığı belirtildi.

Mısır resmi haber ajansının Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ahmed et-Tayyib'e dayandırarak verdiği habere göre, başkent Kahire'de cumhurbaşkanlığı sarayı çevresinde düzenlenen gösterilerde 29, İskenderiye ve Miniya kentlerinde de birer kişi yaralandı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER