ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 01:58

Mursi: Geri adım atmayacağım


Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ordunun müdahale sinyaline ilişkin "geri adım atmayacağını" yineledi. Mursi, kendisinin "meşruiyetin muhafızı" olduğunu belirtti.

Mursi, televizyon ekranlarından yaptığı konuşmada, seçimlerle iktidara gelen biri olarak kendisine demokratik yollarla verilen sorumluluklarını sürdüreceğini vurguladı. Yaklaşık 40 dakika süren konuşması sırasında Mursi, özgür, şeffaf ve demokratik bir şekilde yapılan seçimlerle iktidara geldiğini hatırlattı.

Seçimle iktidara gelen biri olarak sorumluluklarının bulunduğunu ve bu sorumlulukları omuzlamaya devam edeceğini kaydeden Mursi, iktidardaki ilk yılının zor olduğunu kabul ettiğini belirterek, 'eski rejimin yozlaşmış kalıntılarının' varlığını sürdürdüğünü kaydetti.

2011 devriminin amaçlarına ulaşacağını anlatan Mursi, Mısır halkına, “Devriminizi satın almalarına izin vermeyin” çağrısında bulundu. Anayasal meşruiyetin alternatifi olmadığını dile getiren Mursi, halkı askere, polise ve birbirlerine saldırmamaya çağırdı. Mursi son protestolarda gençlerin öfkesinden yararlanmak isteyenler olduğunu da sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER